6 жовтня 2021 року на Рівненщині був зафіксований випадок захворювання на поліомієліт у 1,5-річної дитини. Дитина отримала параліч. Про це під час брифінгу нагадав директор Департаменту охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації Юрій Стогнієв, передає ВістіЛуг.

У зв’язку з цим, 1 лютого в Україні розпочинається план реагування на спалах поліомієліту. Перший етап – вакцинація нещеплених дітей ін’єкційною вакциною, другий етап, який розпочнеться наприкінці лютого-початку березня, – оральною.

«По Україні вакциновано близько 73% дітей, на Луганщині цей відсоток вищий – 91%. Але у нас є непровакциновані діти за постійними або тимчасовими медичними показниками, також було декілька відмов, з батьками проводимо роз’яснювальну роботу на місцях», – сказав Юрій Стогнієв.

За його словами, на Луганщині виявлених випадків поліомієліту немає.

Директор Департаменту закликав до щеплення всіх, хто не отримав вакцину, а також зазначив, що вся рутинна вакцинація для дітей є безкоштовною.

«Ліків від поліомієліту не існує, єдиний захист – це вакцинація», – підсумував він.   

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний ...

Поліомієліт – це інфекційне захворювання. Україна періодично стикається із спалахами поліомієліту, і це є велика проблема, т...

Детальніше
Вгору