24 листопада, напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, будівлю Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру було підсвічено помаранчевим світлом, що стало символічним початком приєднання Луганщини до всесвітньої кампанії «16 Днів активізму проти ґендерно-обумовленого насильства»

Луганщина.ua

Сєвєродонецьк та ще 15 міст України підтримали ініціативу генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша «Єднаймось, щоб зупинити насильство щодо жінок (UNiTE)» та підсвітили визначні архітектурні об’єкти помаранчевим світлом. Помаранчевий є офіційним кольором кампанії і використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат.

– Саме активна взаємна підтримка чоловіків та жінок у громаді, ЗМІ, організацій громадянського суспільства, правоохоронних органів, органів місцевої влади є запорукою успіху в роботі щодо попередження та реагування на такий прояв порушення прав людини, як насильство щодо жінок, – зауважив Олександр Бай, програмний аналітик ООН Жінки в Україні. – Відомо, що лише 30% випадків насильства фіксуються офіційно. Це викликано різними чинниками, які призводять до замовчування проблеми. Одним з них є внутрішнє відношення людей до таких ситуацій: показовий нейтралітет до випадків насильства щодо жінок та навіть звинувачення самих постраждалих.

Кілька десятків мешканців міста, поліцейські, представники і представниці міжнародних, громадських організацій, місцевої влади провели символічний флешмоб – на площі перед підсвіченою будівлею із людей було створено велику долоню, один із символів кампанії, який означає «Стоп насильству». Усі учасники акції підняли свої долоні на знак неприйняття насильства та разом скандували «Насильству немає виправдання!». Фото заходу будуть направлені до центрального офісу представництва ООН в Україні та стануть частиною мозаїки із 16 українських міст, які підсвітили будівлі помаранчевим.

– Ґендерно-зумовлене та домашнє насильство – надзвичайно серйозна проблема, яка дуже часто залишається прихованою, – зазначила Ольга Лішик, заступниця голови Луганської обласної державної адміністрації. – Ми дякуємо всім міжнародним організаціям, партнерам Луганської обласної держадміністрації за спільну роботу у вирішенні цих важливих питань.

Кампанія «16 Днів активізму проти ґендерно-обумовленого насильства» кожного року в Україні та всьому світі починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня, для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок.

У містах та районах Луганщини за цей час буде реалізовано понад 300 заходів з протидії насильству.

За даними керівника Департаменту соцзахисту ЛОДА Елеонори Поліщук, за дев’ять місяців поточного року на Луганщині зафіксовано 1080 звернень з різних напрямів насильства. За аналогічний період 2016 року було 684 звернення, 2015-го – усього 422 звернення. З них 86% – від жінок, 13% – від чоловіків, 1 % – від дітей.

Вона підкреслила, що зростання кількості звернень є позитивною тенденцією. Тобто у людей є довіра до роботи органів державної влади за цією проблематикою.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
«#ДійПротиНасильства». В Сєвєродонецьку ...

Масовий захід «#ДійПротиНасильства» в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» ...

Детальніше
На Луганщині стартувала щорічна Всеукраї...

25 листопада 2019 року у місті Сватове відбувся відкритий дискусійний майданчик «Бути жінкою», який дав старт проведен...

Детальніше
В Рубіжному створено мурал «Життя без на...

Мурал «Життя без насильства» відкрито в місті Рубіжне в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти наси...

Детальніше
На Луганщині стартувала Всеукраїнська ак...

Щорічна Всеукраїнська акція «16 Днів проти насильства», в рамках кампанії генерального секретаря ООН «Єднаймось,...

Детальніше
Вгору