Заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська 26 травня на пресбрифінгу розповіла про забезпечення в Луганській області прав та інтересів дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Вона зазначила, що на цей час 88,5 % таких дітей охоплено родинним вихованням (тоді як на початок 2019 року цей показник складав 87 %), передає пресслужба ЛОДА.

Найбільше дітей влаштовано до сімейних форм виховання в Сватівському та Марківському районах (100 %), Попаснянському (97,5 %), Білокуракинському (97,2 %), Новопсковському (91,5 %), Рубіжному (91,3 %). Значно покращено роботу в цьому напрямі в Станично-Луганському районі (92,1 %).

«Збереження для дитини сімейного оточення є пріоритетним завданням відповідних державних служб», ­– наголосила заступник голови облдержадміністрації.

А пріоритетнішою формою влаштування дітей в державі є усиновлення. У цьому році в області усиновлено 39 дітей, з них громадянами України – 30 дітей (27 дітей від 0 до 5 років та 2 дитини від 6 –10 років), 9 – іноземними громадянами (до 5 років – 4 дитини, 5 дітей від 6 –17 років).

На початку 2020 року 38 сімей висловили бажання стати усиновлювачами. На місцевому обліку перебуває 348 дітей, які підлягають усиновленню. На обліку в службах у справах дітей перебуває 401 усиновлена дитина, з них 99 дітей, які були усиновлені менше 3 років, 302 дитини – більше 3 років тому.

У 2019 році до закладів інтернатного типу влаштовано 32 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (здебільшого у Лисичанську, Кремінському, Попаснянському та Станично-Луганському районах). Під опікою, піклуванням перебуває 1037 дітей цієї категорії. З них 956 дітей проживає в сім’ях родичів.

Із загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 235 дітей.

Катерина Безгинська зауважила, що сьогодні в регіоні створено та діють 22 дитячих будинки сімейного типу та 79 прийомних сімей, в яких виховується 299 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них один дитячий будинок сімейного типу та дві прийомні сім’ї переміщені з тимчасово окупованої території Луганської області.

У минулому році створено два дитячих будинки сімейного типу (тоді як за п’ять місяців цьогороку вже два); 7 прийомних сімей, на виховання влаштовано 42 дитини.

Активна робота по влаштуванню дітей на виховання в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу розгорнута у Лисичанську, Рубіжному, Попаснянському, Станично-Луганському, Біловодському, Новоайдарському та Сватівському районах.

Однак протягом року жодної дитини не влаштовано у прийомну сім’ю та дитячий будинок сімейного типу в Міловському районі. Не створено жодного дитячого будинку сімейного типу у Сєвєродонецьку, Новоайдарському та Старобільському районах.

Особливої уваги з боку держави потребують діти, які перебувають в складних життєвих обставинах. На такому обліку перебуває 295 дітей, при цьому 234 з них проживають в сім'ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків. Для подолання соціального сирітства, дитячої бездоглядності та безпритульності в області впроваджений алгоритм профілактичних заходів.

Новою формою сімейного виховання є влаштування дитини в патронату сім’ю. Ця форма виховання застосовується для підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. У Луганській області 5 сімей патронатних вихователів та їх добровільних помічників пройшли спеціальне навчання. З початку запровадження послуги до сімей патронатних вихователів влаштовано 11 дітей. Взагалі патронатні сім’ї повинні бути створені в кожному місті та районі області, особливо зараз, в умовах деінституціалізації.

Важливим захистом прав дитини є надання їй статусу, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. До служб у справах дітей Луганської області звернулися за отриманням такого статусу 20 284 особи, з яких 18922 отримали відповідний статус: 19715 дітей за фактами психологічного насильства в зв'язку з проживанням/перебуванням в умовах військових дій, збройних конфліктів, тимчасової окупації; 7 дітей у зв’язку з пораненням контузію, каліцтво.

Частина справ знаходяться на розгляді.

Для цих дітей в області діє мережа центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, також службою у справах дітей облдержадміністрації ініційовано активне залучення міжнародних, громадських та благодійних організацій до надання соціальної підтримки сім’ям і дітям.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
У Рубіжному поліцейські знайшли 13-річн...

1 липня ввечері до Рубіжанського відділу поліції звернулася 36-річна місцева мешканка, яка розповіла поліцейським, що пообіді пі...

Детальніше
У Кремінній ще 25 дітям надали статус по...

Чергове, 11-е у поточному році, засідання комісії з питань захисту прав дитини Кремінської райдержадміністрації відбулося 1 липня,...

Детальніше
Поліцейські Луганщини знайшли 17-річну д...

Неповнолітня мешканка Прикарпаття 11 червня пішла з дому, де проживала із бабусею та дідусем. Після повернення з закордону матері ...

Детальніше
У Кремінському районі ще 18 дітям надано...

Чергове, десяте у поточному році, засідання комісії з питань захисту прав дитини Кремінської райдержадміністрації відбулося 17 чер...

Детальніше
На Луганщині прикордонники разом із дітл...

Військовослужбовці Держприкордонслужби разом з дітьми відзначили День захисту дітей. Про це повідомляє пресслужба Східного регіона...

Детальніше
На Луганщині поліція встановлює обставин...

1 червня, пообіді, до Кремінського відділу поліції зателефонував 59-річний місцевий мешканець та розповів, що до нього п...

Детальніше
Уряд ухвалив низку рішень щодо захисту д...

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні у понеділок, 1 червня, ухвалив низку рішень щодо захисту дітей. Про це повідомляє Де...

Детальніше
В Лисичанську поліцейські розшукали підл...

27 травня до Лисичанського відділу поліції звернулась місцева мешканка та повідомила про те, що її 14-річний син пішов з дому чере...

Детальніше
Сергій Гайдай нагородив переможців облас...

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай нагор...

Детальніше
Для підвозу дітей до Сотенського НВК при...

Голова Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін 22 травня вручив ключі від нового шкільного автобуса голові селища Оль...

Детальніше
Вгору