22 серпня розпочалася тестова трансляція телевізійного та радіосигналу з вежі, розташованої в Комишувасі, що поблизу лінії розмежування. Радіус розповсюдження сигналу з неї складає 50 км. Висота об’єкту – 150 м. До речі, на найвищій його точці майорить синьо-жовтий прапор розміром 4х6 м. Про це повідомляє пресслужба Луганської облдержадміністрації.

«Одне із перших питань, яке я доручив вирішити одразу після призначення на посаду, – посилення телевізійного сигналу на тимчасово окуповану територію. Вкрай важливо, щоб жителі Луганщини по той бік лінії розмежування нас регулярно чули», – акцентував голова ЛОДА Сергій Гайдай, звертаючись до присутніх.

Як зазначив директор замовника будівництва КП «Інноваційно-інформаційний центр» Дмитро Сурженко, монтаж вежі був непростий – поблизу лінії розмежування не можна було використовувати гелікоптер, тому збирали об'єкт по секціях ползунковими кранами.

«Війна – не тільки збройне протистояння, а й боротьба за свідомість людей. Тому робота цієї вежі – потужний удар по діях окупанта. Разом ми переможемо!» – наголосив Командувач об'єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк. Він також нагородив двох попередніх спікерів: Сергія Гайдая – Почесною грамотою, а Дмитра Сурженка – відзнакою Командувача ОС.

Крім того, обласні відзнаки сьогодні отримали безпосередні виконавці робіт. Почесну відзнаку «За розвиток регіону» – директор ТОВ «ББП «СПЕЦШАХТОБУД» Юрій Папака. «Ми віримо, що уведення в експлуатацію телевежі принесе мир», – сказав нагороджений. Інші працівники – Лист подяки обласної державної адміністрації.

Дозволи на тимчасове мовлення з РТПС «Комишуваха» вже отримали АТ НСТУ (канали: UA:Перший, UA:Донбас, UA:Культура), державний телеканал «Дім», оператор багатоканальної телевежі ТОВ «Зеонбуд» (а це 32 найбільш рейтингові телеканали), телеканали Перший Західний та «2+2».

Крім того, працюють всеукраїнські радіостанції «УР-1», UA:Культура, «Армія-ФМ», радіо «Промінь», а також місцеві «49-паралель» та «Пульс». Зазначимо, що телеканал UA:Перший транслюється як у цифровому, так і в аналоговому форматі. Радіосигнал повністю покриває тимчасово окуповану частину області і сягає кордону з РФ.

Наразі розробляється оптимальна схема цифрового телевізійного мовлення. Згодом буде створено зони синхронного цифрового телевізійного мовлення з діючою РПТС «Бахмутівка» у Щастинському районі.

Нагадаємо, що проєкт «Будівництво радіотелевізійної передаючої станції в Попаснянському районі Луганської області» (до адміністративно-територіальної реформи) визнали в Мінрегіоні переможцем відкритого конкурсу проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, ще в 2018 році.

Однак упродовж двох років через відсутність фінансування будівництво не розпочинали. І тільки з приходом команди Президента Зеленського цей проєкт став серед пріоритетних для держави.

Тож, будівництво радіотелевізійної передаючої станції «Комишуваха» визначили як стратегічно важливий для регіону проєкт серед 15 інших, що подала облдержадміністрація. Оскільки мовлення з цієї телевежі забезпечує українським контентом 200 тисяч людей з обох боків лінії розмежування у Луганській та Донецькій областях.

Ініціатором проєкту виступила Луганська обласна державна адміністрація, замовником – КП «Інноваційно-інформаційний центр», генеральним підрядником – ТОВ «Шахтобуріння». Загальна сума договору: 44,439 млн гривень, із них близько 18 млн – з обласного бюджету.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Новости по теме
У Попаснянському районі будують 150-метр...

Очільник Луганщини Сергій Гайдай проінспектував хід робіт на будівництві 150-метрової телевежі у Попаснянському районі. Мовлення ...

Подробнее
На Луганщині почалося будівництво нової ...

Стартувало будівництво радіотелевізійної передаючої станції з вежею висотою 150 метрів у Попаснянському районі. Про це повідомляє ...

Подробнее
Наверх