У Біловодському краєзнавчому музеї, в рамках проєкту «Біловодськ – столиця кінних заводів України» завдяки підтримці УКФ та грантової програми «Культура, туризм, регіони», презентували низку інноваційних культурних продуктів. В рамках проєкту реалізували низку кроссекторальних активностей та залучили цілу плеяду експертів.
«Біловодськ – старовинне повітове місто Слобожанської України, знане не тільки в Україні, а й у світі. Унікальна культурна спадщина Біловодщини завдячує найстарішим у Європі державним кінним заводам. Довкола Біловодська є чотири діючі кінні заводи. Найстарішому, Деркульському, – 254 роки, а наймолодшому Новоолександрівському лише 196. Робота над проєктом почалася зі створення спеціальних промоційних матеріалів для соціальних мереж», – розповіли організатори акції.
Повідомляється, що результатом плідної співпраці з львівськими експертами для оцифрування культурної спадщини стали можливі фото/та відео документація чотирьох кінних заводів біловодської групи, панорамне сканування та створення 3-D моделей «Японського манежу» Деркульського кінного заводу, «Коня Кокетливого» Новоолександрівського кінного заводу та «Стайні жеребців-плідників» Стрілецького кінного заводу, а також відбулось оцифрування сталої експозиції музею.
Наступним кроком стало оновлення сайту музею (http://www.bilokoni.com), який тепер дозволить усім бажаючим не лише здійснити віртуальний тур Біловодським музеєм, а й всіма чотирма кінними заводами.
Особливої уваги заслуговують дві аудіовізуальні мультимедійні інсталяції, які відтепер представлені в експозиції музею – «Біловодський степ» та «Кінні заводи Біловодщини». Над їхнім створенням працювала ціла група митців.
Нікого не залишить байдужим проєкт повної ревіталізації музею та архітектурний проєкт. У центрі архітектурного рішення – проєкт розбудови музею для нових експозиційних площин, фондової колекції та потреб громад у внутрішніх комунікаціях. Це проєктне рішення дозволяє розглядати музей в майбутньому як центр громади. А візуалізація архітектурного рішення дозволила розробити третю цифрову інсталяцію – «Музей – центр громади», яка показує мешканцям і гостям, яким може стати музей вже у найближчому майбутньому, щоб далі на якісно-новому рівні прославляти Біловодськ як діючу столицю кінних заводів та високої культури.
Зазначено, що наповну оновлена експозиція зможе запрацювати лише після зняття карантинних обмежень. У майбутньому передбачається використання тактичних експозиційних рішень з використанням окулярів доповненої реальності та багато іншого.
Довідково: «Біловодськ – столиця кінних заводів України» – проєкт, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду спільно з проєктом USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» та «Музей відкрито на ремонт».
Фото Миколи Скурідіна