Голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай та заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький взяли участь в обговоренні актуальних питань розвитку аграрного сектору економіки у рамках Земельного форуму, що пройшов 22 листопада в Сєвєродонецьку. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

На заході були присутні голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко та Уповноважений Президента України по земельним питанням Роман Лещенко. Також на Форум були запрошені представники структурних підрозділів ОДА, керівники міських, районних, сільських рад, голови райдержадміністрацій та ОТГ з Луганської та Донецької областей.

На початку зустрічі Сергій Гайдай нагадав, що нещодавно у Парламенті зареєстровано низку законопроєктів, що передбачають процедуру створення вільного ринку землі. Голова облдержадміністрації наголосив, що питання вільного ринку землі є особливо актуальним для Луганщини. Область є аграрною і 30 % від усієї виробленої продукції наш регіон отримує саме за рахунок сільського господарства.

«Українські землі є основним національним багатством, що охороняється державою та одночасно є стратегічним активом для сталого розвитку вітчизняної економіки», – сказав очільник Луганщини.

У свою чергу Тарас Висоцький акцентував увагу присутніх на тому, що земельна реформа змінить наявну модель відносин у сільськогосподарській сфері. Зокрема, це дасть чесні правила для легальних інвесторів, розвиток фермерству та дрібному агровиробництву, встановить ринкові, а не корупційні ціни на землю і наповнить місцеві бюджети.

За підсумком виступів учасниками було розпочато активну дискусію з гостями Земельного форуму.

Нагадаємо, що до початку обігу земель буде проводитись підготовча робота Уряду за наступними напрямами: прозорого моніторингу земель, справедливого та конкурентного середовища, унеможливлення корупційних схем та створення цивілізованого ринку землі.

Купувати землю зможуть тільки громадяни України, юридичні особи, утворені за законодавством України, а також територіальні громади та держава. Водночас не зможуть придбати землю юридичні особи, власником яких є іноземці, особи без громадянства та іноземні держави.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Новости по теме
В Луганській області відбувся єдиний ден...

Єдиний день інформування населення області за темою: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земе...

Подробнее
Земельна реформа врахує інтереси всіх ст...

У Верховній Раді зареєстрували доповнений проект закону на основі урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського з...

Подробнее
Наверх